شیلنگ شفاف سنگین آرگون یکی از بهترین محصولات برای استفاده در پروسه‌های انتقال گاز خواهد بود. آرگون یکی از گازهای پراستفاده در صنعت به‌حساب می‌آید که می‌توان از آن به‌عنوان مقاوم‌ساز نیز یادکرد.

شیلنگ جوش گازی در صنعت جوشکاری برای انتقال گازهای استیلن، آرگون، اکسیژن، پروپان تحت‌فشار استفاده می‌شود. شیلنگ‌های جوشکاری گاز لاستیکی ما با لایه‌های نساجی مصنوعی تقویت شده‌اند تا در برابر فشارهای بالا مقاومت کنند، و برای راحتی با محیط‌های خود کد رنگی دارند.

پیش از هر چیزی نباید از یاد برد که جوشکاری آرگون حساسیت فوق‌العاده بالایی دارد و باید به شکل کاملاً درست انجام شود. یکی از پیش‌نیازهای انجام آن استفاده از شیلنگ‌های مخصوص خواهد بود که در دسته‌بندی‌های مختلف در بازار عرضه می‌شوند. جوشکاری میگ یا همان مبنای آرگون، یکی از پراستفاده‌ترین‌ها در دنیا است. این روش جوشکاری مزیت‌های زیادی دارد. اما قرار نیست در مورد آن صحبت کنیم. به جهت انتقال گاز آرگون در عملیات جوشکاری میگ، شما نیاز به شیلنگ خواهید داشت.

انواع شیلنگ گاز در بازار ایران

انواع شیلنگ گاز جوشکاری آرگون

شیلنگ‌های جوشکاری آرگون در بازار ایران و جهان در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار می‌گیرند و تقسیم‌بندی‌های متفاوتی دارند. کیفیت ساخت آن‌ها با هم متفاوت است. البته هرکدام از این شیلنگ‌ها در یک حوزه خاص مورداستفاده قرار می‌گیرند و ویژگی‌های آن‌ها در مورد میزان مقاومت، نوع کشش و همین‌طور نوع بافت و… متفاوت است. ازاین‌رو درصورتی‌که قصد خرید شیلنگ شفاف سنگین آرگون را دارید پیشنهاد می‌کنیم که پیش از هر چیزی، در مورد مشخصه‌ها و ویژگی‌های آن، توضیحاتی که ما ذکر می‌کنیم را بررسی کنید.

شیلنگ‌های زرد و سبز

شیلنگ گاز جوشکاری دوقلو سبز و زرد با لایه‌های نساجی تقویت شده است تا فشار کاری 20 بار را فراهم کند. شلنگ گاز جوش دوقلو که اغلب به‌عنوان شیلنگ Deadmans برای سرویس شات بلاست به‌عنوان کنترل از راه دور پنوماتیک استفاده می‌شود، برای هوا، گاز و مواد شیمیایی متوسط ​​مناسب است.

شلنگ گاز جوش استیلن قرمز

شیلنگ جوشکاری گاز استیلن برای جلوگیری از سردرگمی قرمزرنگ است و در درجه اول برای انتقال گاز استیلن استفاده می‌شود. پوشش بیرونی قرمز مقاوم در برابر آب‌وهوا و سایش، و تقویت شده با لایه‌های مصنوعی کششی بالا برای تحویل تحت‌فشار گاز جوشکاری.

شیلنگ گاز جوش آرگون سیاه ISO 3821 شیلنگ گاز جوش آرگون سیاه

شیلنگ جوشکاری گاز آرگون در درجه اول برای انتقال گاز آرگون در صنعت جوش استفاده می‌شود. تقویت نساجی مصنوعی فشار کاری 20 بار را برای انتقال فشار بالا گاز جوش ارائه می‌دهد. پوشش مشکی NR/SBR/EPDM مقاومت در برابر سایش و آب‌وهوا را فراهم می‌کند. دارای امتیاز ISO 3821 است.

شیلنگ گاز جوشی اکسیژن آبی ISO 3821 شیلنگ گاز جوشکاری اکسیژن آبی

شیلنگ جوشکاری گاز اکسیژن برای انتقال گاز اکسیژن در محیط‌های جوشکاری مانند کارگاه‌های مهندسی، کارخانه‌های تولیدی و محل‌های جوش استفاده می‌شود. رنگ آبی شیلنگ را برای استفاده با اکسیژن مناسب تشخیص می‌دهد و بین خطوط لوله گاز جوشکاری دیگر تمایز قائل می‌شود. تقویت نساجی مصنوعی فشار کاری 20 بار را در طیف وسیعی از اندازه‌ها ارائه می‌دهد که امکان انتقال گاز اکسیژن با فشار بالا را فراهم می‌کند. پوشش مقاوم در برابر سایش و آب‌وهوا. ISO 3821.

شیلنگ گاز جوشکاری پروپان نارنجی EN559 شیلنگ گاز جوشکاری پروپان نارنجی

شیلنگ جوشکاری گاز پروپان در صنعت جوشکاری برای انتقال گاز پروپان استفاده می‌شود. مناسب برای استفاده در محل‌های جوشکاری در محیط‌هایی مانند کارگاه‌های مهندسی، کارخانه‌های تولیدی و مخازن پروپان کباب‌پزهای مسکونی. شیلنگ جوشکاری گاز پروپان به رنگ نارنجی برای شناسایی آن به‌عنوان یک خط گاز پروپان است و دارای رتبه ISO 3821 است. در برابر روغن، LPG و پروپان مقاوم است.

محصولی که ما قصد معرفی آن به شما را داریم با نام شیلنگ شفاف سنگین آرگون شناخته می‌شود که باید حتماً با بررسی‌های دقیق انتخاب شود. این بررسی می‌تواند شامل تست‌های کشش، نوع متریال و ضخامت و صدالبته قطر و… باشد. در حال حاضر مدل شفاف یکی از بهترین نمونه‌های موجود در بازار است.

آرگون چیست و چرا استفاده می‌شود؟

آرگون عنصری شیمیایی با نماد Ar و عدد اتمی 18 است که در گروه 18 جدول تناوبی قرار دارد و گازی نجیب است.[6] آرگون با 0.934% (9340 ppmv) سومین گاز فراوان در جو زمین است. فراوانی آن بیش از دوبرابر بخار آب (که میانگین آن حدود 4000 ppmv است، اما بسیار متفاوت است)، 23 برابر فراوان‌تر از دی‌اکسیدکربن (400 ppmv) و بیش از 500 برابر فراوان‌تر از نئون (18 ppmv) است. آرگون فراوان‌ترین گاز نجیب در پوسته زمین است که 0.00015٪ از پوسته را تشکیل می‌دهد.

تقریباً تمام آرگون موجود در جو زمین آرگون -40 پرتوزا است که از تجزیه پتاسیم -40 در پوسته زمین به دست می‌آید. در جهان، آرگون -36 تا حد زیادی رایج‌ترین ایزوتوپ آرگون است، زیرا آسان‌ترین ایزوتوپ آرگون توسط سنتز هسته ستاره‌ای در ابرنواخترها تولید می‌شود.

اگر بخواهیم در مورد مشخصه‌ها و ویژگی‌های این شیلنگ توضیح دهیم باید به این مسئله اشاره کنیم که در حال حاضر یک انتخاب عالی به‌حساب می‌آید و قیمت آن نیز نسبت به دیگر فروشگاه‌ها، به دلیل عرضه عمده به‌مراتب بهتر است. گازهای محافظ برای انجام این جوش‌کاری کی از لازمه‌های کلیدی به‌حساب می‌آیند. همین‌طور این شیلنگ باید دوام و استحکام فوق‌العاده بالایی داشته باشد و باید بتواند ساختار خود را در مقابل خوردگی حفظ کند. این شیلنگ در مدل‌های 6 و دو مدل 8 میلی‌متر در بازار عرضه می‌شود، کیفیت ساخت آن فوق‌العاده بالا است، طول آن نیز در مدل‌های 50 و 100 متری در دسترس است و می‌توانید آن را در اوزان 8، 5.5 و 11 با چگالی‌های متفاوت خریداری کنید.

شیلنگ گاز

شیلنگ گاز

چرا شیلنگ شفاف؟

پیش‌ازاین هم در مورد مزیت‌ها و ویژگی‌های ساختار این شیلنگ به‌صورت مفصل توضیح دادیم. در ساخت این شیلنگ از متریال درجه یک و استاندارد، بافت مستحکم در مقابل خوردگی و اکسید و همین‌طور رطوبت استفاده شده است. البته که در مورد نگه‌داری این شیلنگ‌ها باید موضوع مهمی را از یاد نبرید و آن هم این است که از ایجاد حرارت در سطح بالا در اطراف آن جلوگیری گردد. یکی از بزرگ‌ترین دلایلی که موجب آسیب شیلنگ‌ها می‌شود، خوردگی‌های در اثر قرارگرفتن در محیط اکسید است. گاز آرگون در اصل همان متریالی است که در جوشکاری میگ مورداستفاده قرار می‌گیرد.

در حال حاضر این شیلنگ یکی از بهترین انتخاب‌های موجود در بازار است که می‌توان از آن برای انتقال گازهای آرگون استفاده کرد، همان‌طور که پیش‌ازاین در مورد آرگون توضیح دادیم، یکی از مهم‌ترین مشتقات صنعتی به‌حساب می‌آید که به جهت انجام پروسه جوشکاری به‌عنوان یک‌لایه مقاوم‌ساز شناخته می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *